poniedziałek, 25 lutego 2013

Obywatel G.C./ Jerzy Mercik- Kłam, Kłam

 
Ależ się zdziwiłem gdy odkryłem ten utwór na blogu Moja Stodoła. Nie znałem tego utworu, ani tym bardziej tego filmu. Zdziwiło mnie jeszcze bardziej to, że autorem słów i muzyki jest Grzegorz Ciechowski. Lubię takie "archiwistyczne grzebactwo", bo można znaleźć skarby niemałe. Niby wszystko jest oczywiste, niby wszystko już słyszałem i niby się znam, a tu proszę taki rodzynek. Zapewne inaczej bym pisał, gdybym był w posiadaniu boksu Obywatela G.C., gdzie ten numer i jeszcze jeden, również pochodzący z tego filmu są dodane jako bonusy do pierwszej solowej płyty Obywatela znajdującej się właśnie w tym kilkupłytowym zestawie. Cóż, prędziej czy później będę musiał nabyć te dziewięć płyt, chociażby dla tych wielu nieosiągalnych utworów.
 
 
Moment gdy wchodzi solo gitary- porywający! Jerzy Mercik na wokalu. Nie mogę sie uwolnić od tego utworu. Domyślam się, że osobna płyta, kaseta, z muzyką z tego filmu nigdy nie zostały wydane. No, to pora obejrzeć sobie cały film:
 
 
 
Jeszcze jeden utwór Obywatela z tego obrazu:
 
 
 

bardzo obywatelowy. Dzięki Filipie Rolandzie.

2 komentarze:

  1. debiut Rolanda Rowinskiego...film taki sobie, utrzymany w podobnym tonie jak polowa tego typu filmow z lat 80-tych.Jest jedna rzecz ktora wyroznia te filmy - wystepy zespolow...Podobnym filmem jest TO TYLKO ROCK...banalna fabula ale wystep wielu wspanialych zespolow jak Rejestracja, Smierc Kliniczna, Mech, a takze Classic Nouveaux to walor tych filmow po latach...
    przypomnial mi sie jeszcze jeden film MILOSC Z LISTY PRZEBOJOW..nie bede opisywal tytaj fabuly ale glowna bohaterka /Adrianna Biedrzynska/ ma zespol ktory graja w filmie czlonkowie Oddzialu Zamknietego :)

    OdpowiedzUsuń
  2. A proszę bardzo, Panie Kolego. Utwór wymiata (film trochę mniej, ale cóż).

    OdpowiedzUsuń