sobota, 23 maja 2015

Irena Jarocka- W Cieniu Dobrego Drzewa+ sleeveface


Tym razem chyba bardziej zależało mi na umieszczeniu sleeveface niż tej muzyki, bo zabawa ze zdjęciami okładek płyt wyborna, a tu i obcowanie z ta płytą, przynajmniej dla mnie nie skończyło się, aż tak źle jak się bałem. Wiecie, że na tej płycie jest co najmniej kilka utworów, które ze spokojem mógłby lecieć w niedzielnym koncercie życzeń. No oczywiście na czele z tym jednym wyjątkowym evergreenem, którego refren zanuci zawsze i wszędzie cała Polska z zamkniętymi oczyma. No, ze zwrotką byłoby już zapewne o wiele gorzej.


  
 Opolsko sopocki rozmach ma również kompozycja pierwsza na stronie pierwszej czyli "Śpiewam Pod Gołym Niebem. to chóralne na nana nanana. No proszę nawet i klip się znalazł, czyli jednak mam nosa do singli i przebojów. To musiał być hit. Generalnie strony A da się słuchać, bo druga część wygląda na bardzo wymuszoną kompozycyjnie i jakoś przeleciała mi zupełnie koło ucha.Aż się boje puścić ta płytę własnej matce, jak przyjdzie do mnie na niedzielny rosół, bo zapewne się wzruszy na dźwięk tych wszystkich znanych utworów. ?Jeszcze będzie gotowa zlecić mi zakup gramofonu jakiegoś i będę musiał jej oddać moje winylowe nierockowe wynalazki. Tylko jak ją nauczę obsługi sprzętu. Z wysłaniem smsa ma do dzisiaj problem, a tutaj trzeba opuścić ramię z igłą.

Obiecane sleveface z panią Ireną. Wybrałem najgrzeczniejsze, bo potem modelka zaczęła mi się rozbierać i Pani Irena z niewzruszoną twarzą stała w bieliźnie tylko. Może założę taką podkategorię na blogu i będę wrzucał te moje amatorskie sleeveface? 7 komentarzy:

 1. Kop te płyty, ojciec, kop!
  Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoje dyletanctwo sięgnęlo bruku :)

  Mamuśka da sobie radę z obslugągramofonu, spokojnie, a ze z obsługą komórki nie daje sobie rady i to i dobrze, po co jej to?

  OdpowiedzUsuń
 3. człowiek pisze bloga piec lat o rocku a największy odzew dostaje jak wrzuca rzeczy, których nie słucha. Bądź tu mądry! Dzięki za słowa otuchy i zachęty!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to teraz, przemyśl to, dlaczego najwiekszy odzew masz gdy piszesz, o płytach których nikt nie słucha?

   Usuń
 4. Ciągle czekam, aż jakiś wydawca wznowi ten winyl na CD z oryginalną sztą graficzną..... Oby tylko zdążyli nim umrę...

  Przepiękna piosenka, zaranżowane prze samouka, który dziś jest klasykiem gatunku

  https://www.youtube.com/watch?v=f7cEVM8WuJ4

  OdpowiedzUsuń
 5. moim zdaniem najlepszą rzeczą w wykonaniu śp Pani Ireny jest https://www.youtube.com/watch?v=c42apdC9fv8

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za ten cykl. Przyłączę się do pierwszego komentarza i zachęcam do kontynuowania tej serii.
  Niektórzy tu marudzą, ale nie ma co zwracać na to uwagi...
  Jak wszyscy polecają utwory Pani Ireny, to ja zwracam uwagę na jeden z pierwszych: https://www.youtube.com/watch?v=TiWMHv2Yo5U
  A swoją drogą autorom tych teledysków na youtube należą się wielkie podziękowania.

  OdpowiedzUsuń