niedziela, 15 lipca 2012

Acid Drinkers- I'm The Mystic


To był kop. Tak nikt nie grał w Polandzie. Kupili mnie tą kanonadą riffów w obrębie jednego utworu, brzdękającym bardzo wyraźnie basem, co było też swoistym nowum w świecie metalu gdzie bas tylko pełnił rolę wypełniacza tła. Tu stał się niezależnym instrumentem słyszalnym na jednym poziomie z gitarami. Każdy utwór to praktycznie prawie metalowy przebój. Refreny melodyjne jak w dobrze skrojonym utworze pop. Powymieniałem same pozytywy, ale do jednej rzeczy muszę sie przyczepić, by nie było tak całkiem słodko.


Nie będę się czepiał okładki kasety, która została wydrukowana na tekturze o gramaturze, z jakiej powstają pudełka do butów, bo to ma swój urok. Zresztą mam chyba pierwsze wydanie kasety z błędem w tytule, bo brakuje literki "A". Czepiam się brzmienia tej płyty. Gitary brzmią jak stado komarów zamkniętych w słoiku. I to jest mój główny zarzut. Tyle smacznych motywów gitarowych traci na mocy przez to brzęczenie wioseł. Mogę sobie tylko wyobrazić jak dobrze mogłaby brzmieć ta płyta, gdyby zamiast tych wiertareczek były mięsiste surowe i ciężkie gitary.I'm the Mystic


Nie mogę pominąć numeru, który brzmi jak momentami jak Guns'n'Roses. Wokalnie bomba. Muzycznie zresztą też: Woman With The Dirty Feet.
10 komentarzy:

 1. Absolutna rewelacja. Do dziś jedna z moich ulubionych płyt.

  OdpowiedzUsuń
 2. "brzdękającym bardzo wyraźnie basem, co było też swoistym nowum w świecie metalu"

  Albo kolega nie słyszałem nagrań zespołu Iron Maiden, albo oni metalu nie grali tylko disco polo.

  Litości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodam jeszcze, że ten Pan nie grał drugi skrzypiec kwartecie smyczkowym:

  http://www.youtube.com/watch?v=yOJvtulmEZI

  OdpowiedzUsuń
 4. Nikt jak juz się uczepisz słowa. W Polsce nikt tak nie grał a przy całym szacunki cały ten Iron Maiden mocno przereklamowany i tłuka jedną płyte od czterdziestu kat. Nuda

  OdpowiedzUsuń
 5. Album bardzo dobry choc ja wole ich 3 plyte - "strip tease" chyba najbardziej thrashowa plyta w ich dorobku...
  a zespol trzyma poziom do dzis..czy to swoj repertuar czy to grane covery - Titus i spolka do dzis to jeden z moich ulubionych zespolow :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Odniosłem się do twojej, w mojej ocenie, nie prawdziwej informacji.
  Z opinią, że w Polsce nikt tak wtedy nie grał też bym dyskutował, prochu nie wymyślili, co nie znaczy, że płyta jest zła, a zespół nieciekawy. Przeciwnie, zespół bardzo ciekawy, bo oprócz ciekawej muzyki, ma duży dystans - poczucie humoru - do tego co tworzy.
  http://www.youtube.com/watch?v=7pCxjKo1Ou8

  Iron Maiden,czterdzieści lat to jeszcze nie grają. Ale mam nadzieję że grać będą. Parę płyt dobrych nagrali, w tym jedną, dwie, przełomowe dla gatunku. Może kolega nie pamięta, ale był kiedyś taki czas, że otwierałeś lodówkę i tam też był Iron Maiden. Byli bardzo popularni, co oznacza że trafili do milionów serc. Nie każdemu artyście to się udaje, nie schlebiając tanim gustom.
  Współczesnych ich płyt nie słucham, ale za ten numer dałbym się pociąć:
  http://www.youtube.com/watch?v=_BFXCgm5270

  Widziałem ich na żywo, jak w latach 80 grali w Polsce, sam fakt ,że mogłem wtedy zobaczyć swoich idoli do dziś uważam za cud.

  OdpowiedzUsuń
 7. A słyszałeś ten nowy zespół Titusa z małolatem wymiatającym na gitarce?
  http://www.youtube.com/watch?v=1pO4nOIy-FY

  OdpowiedzUsuń
 8. Antitank..slyszalem...swietne granie :) wybieram sie wkrotce na koncert zespolu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. o - brat Madzi Friedrich po lewej. świat jest maly:)

  OdpowiedzUsuń