poniedziałek, 23 lipca 2012

Chainsaw- Tak, Tak


Zostałem w temacie Obywatela, bo sam utwór Tak Tak, jest na tyle mocny, że można wracać do niego bez przerwy, a wszyscy porywający się niego by zrobić z tego cover mają bardzo trudne zadanie. Jak tu ugryźć taki klasyk, albo zagrać tak samo, albo zmienić aranżację i zrobić z tego nową kompozycję. Wszystkie drogi mogą dać wynik pozytywny, jeśli oczywiście muzykom starczy sił i pomysłów by się nie pogrzebać i nie wystawawić na pośmiewisko.

Chainsaw wybrali najlepszą drogę. Dołożyli po prostu do pieca, nie zmieniając nic z oryginału. Zaraz wszyscy powiedzą, że to hańba, pójście na łatwiznę, że bez sensu grać kowera nie dodając nic od siebie. Każdy będzie miał rację. Mi takie podejścei pasuje. Znam i kocham utwór, podano mi go na metalowo z klasą i z energią godną oryginału. Wokal wstydu nie przynosi, instrumentalnie żyleta, wykonawczo bez zarzutu.

Utwór ląduje na mojej prywatnej składance nazwijmy ją roboczo "The Best Of Covers"

Tak, Tak

A oryginał można znaleźć w poprzenim poście

Czego słucha prywatnie ten długowłosy:


1 komentarz:

  1. nie podoba mi się ta wersja, mam wrażenie, że chłopaki śpiewają jakby na wyścigi, a to nie o to chodzi, oryginał miał jakiś taki większy przekaz emocjonalny

    OdpowiedzUsuń