czwartek, 13 grudnia 2012

Kobranocka- ...przed płytą- Bydgoszcz 1986


Dzisiaj też swoisty suplement. To, że pierwsza Kobranocka znakomitą muzykę zawiera wiemy wszyscy nie od dzisiaj. I warto to cały czas podkreślać i przypominać. A tak o to mówili o sobie w 1986 roku, czyli przed nagraniem debiutu:


Przypominam:


młody, kulturalny...


Poniższe utwory to nagrania jakie zostały zarejestrowane jako wersje demo?  Z tego co usłyszałem w Trójce, to są nagrania zarejestrowane na początku 1986 roku, a dokładnie pomiędzy 14 a 22 stycznia, dla Radio Bydgoszcz. Czyli pierwsze wykonania- nagrania utworów, które weszły na pierwszą płytę zespołu, a jeden to nawet wszedł na ich trzecią płytę. W każdym razie różnią się od wersji płytowych, a brzmią równie mocno i intrygująco. Ot, taka mała ciekawostka dla świrów i maniaków zespołu. Mnie w każdym razie wysłuchanie tych wersji sprawia olbrzmymią radość.


Dobra, zaczynamy odsłuch archiwaliów:

5 Minut- nie znałem tego numeru, chyba nie ma go na żadnej z płyt

List Z Poligonu- a na płycie był to list z pola boju, podobno cenzura nie chciała zezwolić na użycie słowa poligon...A żeby jakoś uprzyjemnić słuchanie, dorzucam garść artykułów i zdjęć z tamtych czasów. Troszkę zdjęć i słów pochodzi z lat 1986-1987.Taka radość mnie przepełniła po wysłuchaniu tych kilku numerów, że postanowiłem je umieścić w takim miejscu, by każdy mógł je posiadać na własność. Zapraszam, polecam. Bierzcie i pijcie z serwera wszyscy.
Dziękuję Panie Kobra za trzy pierwsze płyty, reprodukcje dwóch pierwszych wieszam niebawem na ścianie

2 komentarze:

  1. Witam. Można prosić o przeklejkę tego bootlega, z hotfile już nic nie zassiemy. Bardzo proszę, Kobrę uwielbiam, ten koncert też, ale po awarii dysku go straciłem. Tym razem wypalę na płytkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Albo o wysłanie na mój meil: frelokamil@gmail.com

    OdpowiedzUsuń