poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Indios Bravos- A Kiedy Dnia Pewnego

 
To tej płyty muszę mieć natchnienie, by włączyć sobie ten krazek muszę mieć dzień. Czasami mimo, iż płyta znalazła się już w odtwarzaczu po kilkunastu sekundach ją wyciągam. Na szczęście dla Indios Bravos tak dzieje się nie tylko z tą płytą, jednak w jej przypadku, ten mechanizm czesto się powtarza. Nie wiem dlaczego, przecież to bardzo kojące dźwięki i co rzadkie w ostatnich latach i na nowych polskuch płytach Gutek i Banach maja naprawdę wiele ciekawego do przekazania w warstwie tekstowej i bardzo inteligentnie to robią. Praktycznie nad każdym tekstem zastanawiam się, może nie zmieniam po ich przesłuchaniu swojego życia czy też zachowania ale powodują tą chwilę zadumy i stwierdzenia przed samym sobą, że kurczę, tak ten czy inny tekst jest o mnie, że inaczej bym tego tematu nie ujął....
 
 
 
No i co, dwa pierwsze numery ponad przeciętność, a potem, troszkę napięcie spada i mogę jej słuchać bo mi nie przeszkadza jako tło ta muzyka. Wolę jednak Banacha z początku jego solowej działalności, a najbardziej na płycie Mental Revolution. Co prawda w numer "Tanie Gadanie" ma świetną część instrumentalną, rockowe rozwinięcie z solówkami i tak też by mógł zespół pociągnać dłużej i więcej na tym krążku. Może to jednak nie jest płyta dla mnie.
 
 

1 komentarz:

 1. Nie mogę znaleźć adresu e-mail więc wybacz, że tutaj napiszę:
  Witajcie!

  Kulturalna Szafka to w pełni niekomercyjny projekt skierowany do miłośników kultury i rozrywki, którego celem jest, z jednej strony - informować jak największe grono odbiorców o najciekawszych wydarzeniach, z drugiej strony – pasjonatom tematu, a więc blogerom, początkującym dziennikarzom i recenzentom, udostępnienie pola działania, na którym będą mogli rozwijać własne umiejętności i co najważniejsze – przekażą innym własny punkt widzenia na temat wybranych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych.  Interesuje nas wszystko co związane jest z tak zwaną kulturą wysoką, jak i masową. Wszystko, co zajmuje Was na co dzień, a co potencjalnie zająć może również innych – a więc kino, teatr, muzyka, sztuki piękne, literatura oraz inne dziedziny szeroko rozumianej kultury – to sedno Kulturalnej Szafki.  Nasz FanPage, organizacja non-profit, to również świetne miejsce promocji prowadzonych przez Was blogów i stron tematycznych.

  Jeśli więc piszecie recenzje filmów, koncertów, płyt lub książek, jeśli relacjonujecie lub zapowiadacie wydarzenia kulturalne – wyślijcie nam swój tekst lub link do swojego artykułu, które polecacie.  Teksty wysyłajcie na adres remek@klubszafa.pl (na końcu artykułu dodajcie informację o tym, że jesteście autorami tekstu i pamiętajcie o jego podpisaniu). Czekamy na Was 24 h/dobę i 7 dni w tygodniu.

  Jeśli autor przeczyta ten tekst można wiadomość skasować (naprawdę nie mogłem znaleźć kontaktu, za co przepraszam)

  OdpowiedzUsuń