sobota, 11 maja 2013

Closterkeller- Cyan


Wszystko na tej płycie jest piękne. Jedyną fatalną sprawą jest okładka. Nie wiem jak liderka Anja dała się wpuścić w taki kanał i pozwoliła by taka genialna muzyka została opakowana w taką szatę graficzną. Ale cóż na szczęście okładki tej nie słucham, i mogę ją odłożyć na bok.  Poza tym klasyczne closterowe dzieło. Trochę żywych ostrych numerów, może nie aż takich jak na Scarlet, ale ostrych, z opisywaną kiedyś Klepsydrą na czele i trochę dołersów łatwo rozpoznawalnych i definiujących dojrzały styl zespołu.


Ale dramatycznie beznadziejny ten klip jest.

 
Tak sobie myślę że dzisiaj nie muszę za dużo pisać o emocjach, uczuciach związanych z tym krążkiem, bo wszystko zostało powiedziane podczas nocnej audycji „Trójka pod księżycem”, w której to gospodarz gościł Anję, dosłownie kilka dni po premierze tej płyty i na gorąco Ci dwoje analizowali Cyan. Nie pozostaje mi nic innego jak spróbować oddać klimat tej audycji i umieścić pliki z tą rozmową i przeplatać ją utworami, które wtedy były prezentowane w audycji. A, takie moje kolejne zboczenie i mały hołd dla Tomka Beksińskiego i dla zespołu Closterkeller. Każdy post o nim (zespole) jest dla mnie okazją do specjalnego delektowania się tymi dźwiękami idealnie oddającymi stan mojej duszy. A więc minęła pierwsza w nocy….

01. - Sygnał audycji
02. -
Closterkeller
- Ziemia obiecana
03. - Komentarz Tomasza
04. - King Crimson - Coda: Marine 475
05. - King Crimson - Frame By Frame
06. - Komentarz Tomasza
07. - Big Day - Zostawiając ślad
08. - Komentarz Tomasza
09. -
Fading Colours
- Spring
10. - Komentarz Tomasza (1:00)
11. -
Closterkeller
- Już tylko noc
12. - Komentarz Tomasza i Anji
13. -
Closterkeller
- Cisza w moim domu
14. - Komentarz Tomasza i Anji
15. -
Closterkeller
- Cyan
16. - Komentarz Tomasza i Anji
17. -
Closterkeller
- Smutek spełnionej baśni
18. - Komentarz Tomasza i Anji
19. -
Closterkeller
- Zmierzch bogów
20. - Komentarz Tomasza i Anji
21. -
Closterkeller
- Cyan
22. - Komentarz Tomasza (2:00)
23. - Sygnał audycji
24. -
Closterkeller - Roszpunka
 
Mam między innymi tą audycję i czasem sobie jej słucham. Nie będę jednak umieszczał plików muzycznych pochodzących z tej audycji, generalnie są one dostepne w sieci i można je sobie zciągnąć z różnych miejsc. Miło posłuchać rozmowy o tej płycie Tomka Beksińskiego ze swoją przyjaciółką. Trwa to dobrych kilkadziesiąt minut. Smakowity dokument. Poniżej jeden z przebojów z tej płyty, niekonecznie mój ulubiony, ale dosyć znany.
 

Poniżej Anja sama opowiada o najnowszej płycie nie omieszkując dokonać autopodsumowania swojej dotychczasowej twórczości. U mnie te płyty równiez już znalazły swoje miejsce, więc taki artykuł pasuje w tym miejscu idealnie.

 
 
 
Już coraz mniej closterkellerowych płyt zostało mi do opisania. Jakby to teraz nie zabrzmiało, to również już coraz mniej mam polskich płyt i zespołów, które jeszcze się nie pojawiły na łamach bloga, a które zamierzam opisać. Co dalej? Co z tą Polską, co z tą muzyką? Co w związku z tym z moim blogiem? Czuję, że zacznę pisać o zagranicznych płytach i utworach, które towarzyszą mi w życiu. Myślę nad tym usilnie i coraz częściej. No, ale jeszcze z pół roku minimum będę was męczył polską muzyką. 
 

2 komentarze:

  1. warto dodac ze byla to pierwsza plyta Clostera multimedialna...na koncu plyty znajduje sie program komputerowy :).Ania czesto mowila w wywiadach ze jest zafascynowana komputerami i postanowila wydac taka wlasnie plyte :)
    ogolnie nie jest to moja ulubiona plyta Clostera choc ma kilka interesujacych utworow.../np.cisza w jej domu/

    OdpowiedzUsuń
  2. znowu mnie korci żeby... no dobra, nie będę się narażał :)

    OdpowiedzUsuń