środa, 21 października 2015

The Best Of Illusion 1992-2011


W sumie to prędzej czy później musiało dojść do wydania tego rodzaju płyty. Taki zespół bez płyty the best? Trochę żartuję, bo wierzę, że każdy, który kocha Illusion ma i zna wszystkie studyjne wydawnictwa zespołu i nie potrzebuje twórczości zespołu w pigułce. A młodzi adepci rokendrola czy sięgną po taka płytę? Pewnie tak. My starzy chcąc czy nie chcąc też musimy sięgnąć po ta kompilację bo przecież jak to zawsze bywa w przypadku tak okazjonalnych wydawnictw zespół uraczył nas dwoma dodatkowymi premierowymi utworami. A to przecież nie lada gratka.


Jeśli chodzi o zawartość podstawową płyty to jak zwykle można się kłócić, dlaczego ten czy inny utwór się na tej składance znalazł czy też nie. Kwestia gustu. Natomiast te dwa nowe utwory mogę tylko powiedzieć, że oczywiście słychać, że nagrał je Illusion, ale żeby mi dupsko urwały to nie powiem. Osobiście bardziej podoba mi się "Tron"


 Najgorsze, że od premiery tej składanki minęło już prawie pięć lat, a ja dopiero teraz o tym wspominam u siebie. Cały czas odkładałem ten wpis, bo wydawało mi się, że za wcześnie o tym pisać, że muszę oswoić się z nowymi utworami, by mieć obiektywne spojrzenie na nie. A tu w tym czasie Illusion zdążył nagrać nową płytę z całkowicie nowym materiałem. Wydawało mi się że i tak często piszę, ale jak widać i tak nie jestem w stanie nadążyć by w miarę być na czasie z tym co się dzieje na polskiej scenie muzycznej. Miało być o muzyce, a ja znów filozofuję o istocie mijającego czasu. Kolejny dowód i objaw kryzysu wieku średniego. 

1 komentarz:

  1. Też często tak mam że wyszła jakaś płyta i odkładam ją na później bo inaczej odbiera się płyty gdy już się ochłonie a nie zaraz po premierze kiedy wszyscy się o tej płycie rozpisują i jest o niej głośno.Za to po roku, dwóch już inaczj się patrzy na taką płytę.
    Ten składak Ilusion całkiem dobry, reprezentatywny (choć osobiście zamieniłbym np.'140' na świetne 'Don't creep' czy 'Keff') i w pewien spoób spójny. Chociaż dla kogoś kto w ogóle nie zna Illusion to bardziej poleciłbym dyskografię w kolejności płyt w jakiej się ukazały :) a ci co jak ja kochają Illusion znają i albo mają na CD te kawałki albo na kasetach (ja mam akurat na kasetach wszystkie płyty z lat 90.).A dwa premierowe utwory; mi się bardziej podoba 'Solą w oku', fajnie współgra z klipem no i szczerze powiedziawszy myślałem że tą drogą pójdą na nowej płycie, ale poszli w inną stronę.....

    OdpowiedzUsuń