sobota, 7 maja 2016

Czerwone Gitary- Port Piratów


Kolejne Czerwone Gitary na blogu, tym razem bardzo piosenkowe, choć gitarowe. Na sobotni poranek w sam raz. Miło tak przy słonecznej pogodzie cofnąć się do lat siedemdziesiątych, gdzie rządziły gitary wah wah i syntezatorowe brzmienia podane w rytmach funk. Do tego Alibabki udzielają się wokalnie bardzo dużo na tej płycie. Seweryn Krajewski jak słychać potrafi odnaleźć się w każdej stylistyce muzycznej, a do tego jak wynika z opisu na płycie gra nie tylko na gitarze, ale i radzi sobie z moogiem, skrzypcami, fortepianem, mandoliną cytrą, lutnią. O matko, rzekłby Organek.


Próbuj Sam Przez Trudne Lata Przejść 


No i na tej płycie jest jeden utwór, który pamiętam ewidentnie z dzieciństwa, leciał on praktycznie non stop w pierwszym programie polskiego radia. Ja szykowałem się do przedszkola, rodzice do pracy, a w kuchni radio grało poranne audycje, a tam na bank puszczano ten numer. No bo skąd bym go znał.

 


1 komentarz:

  1. Z całą pewnością puszczano te utwory nie tylko w jakieś jednej audycji, tylko w wielu audycjach i to nie tylko w Polsce. Bo oczywiście Czerwone Gitary wybiły się za granicą, bo Polska jako kraj i jako polski rynek muzyczny ma wielką siłę przebicia.

    OdpowiedzUsuń