środa, 23 stycznia 2013

Reich- SoundtrackFilmu nie widziałem, po tym co tu usłyszałem film chcę obejrzeć. Nie wiem dlaczego umknął mi gdzieś z pola widzenia, skoro to Pasikowski i Linda, to można się spodziewać kilkudziesięciu minut niezłego polskiego kina (niezłego dla mnie, nie oczekuję tu obrazów kina moralnego niepokoju, czy też innych włoskich realistów). Skoro zrobiłem posta do filmu PSY, w którym odealnie obraz pokrywał się z muzyką, to muszę i chcę opisać też ten Soundtrack.Kaseta ta wpadła mi w ręcę w sumie dosyć niedawno, lecz nie miałem okazji ani też ochoty jej sobie włączyć. Dopiero gdy zaczałem szukać innej kasety, by zapewne uraczyć was drodzy moi jakimś  ważnym opisem polskiej płyty chwyciłem ją w rękę i zajrzałem na spis utworów. Zamarłem. Lipiński? Stańko? Co jest do cholery. Od razu włączyłem kasetę. Słucham jej już czwarty dzień po kilka razy.


Tomek Lipiński z Tiltem w utworach z płyty Emocjonalny Terror lecz w innych wersjach, Tomasz Stańko genialny jak zwykle, więc domyślałem się czego się można spodziewać. Stąd też trąbka i nastrój jaki kreuje zaiście mistrzowska. Tylko usiąść, zapalić papierosa i szklaneczkę napoju w kolorze herbacianym przechylić.Co jeszcze tu mamy. Niezłe, przyznam niezłe wykonanie Tiltowego utworu w wersji KarmaComy, której to w życiu nie słyszałem (wersja dobra bo oryginał dobry). Na dokładkę jest jeszcze ciekawy cover Kolorowych Snów uznanego przeboju w kręgach muzyki dance czy też disco, dokladnie nie wiem jak to zaszufladkować. W każdym razie "Kolorowe Sny" grają Kangaroz, przestroili sobie gitarki w dół i miazga okrutna z gitar jest podawana. Niezłe. No i najbardziej może niestrawny, czy też odstający od reszty zespół Millennium, którego jednego utworu szukam bardzo już długo, lecz nie znam tytułu, stąd też moje poszukiwania skazane są na niepowodzenie, bo nie mam ich płyt, a chyba sporo już ich nagrali.

Z tego co tutaj napisałem wynika, że ta ścieżka dźwiękowa to raczej strasznie wymieszany groch z kapustą, podany w duzym garze i do tego jeszcze nie do kńca dobrze przyprawiony. Tak zawsze spogladałem na wszelkie ścieżki dźwiękowe do filmów, które po pierwsze, zazwycaj nijak miały związek z obrazem, po drugie, ogromna rozpiętość stylistyczna takich wydawnictw powodowała trudności w przyswajaniu muzyki.
Lata doświadczeń z muzyką zweryfikowały moje podejście do tego rodzaju składanek luźno powiązanych ze sztuką filmową. I jestem w stanie wymienić kilka naprawdę znakomitych płyt, na których znajdują się perełki dźwiękowe, warte mojej uwagi.


Najlepszymi przykładami niech będzie muzyka z filmu- The Crow czy też Strange Days. Ile tam jest dobrej muzy! Polskie filmy to zapewne osobny rozdział, ale Reich pozytywnie mnie zaskoczył. Ma ktoś ten film? A ma ktoś może płytę kompaktową z tą muzyką?

5 komentarzy:

 1. Mam gdzieś ten film na dysku.Da się obejrzeć a plik nie za duży.Wieczorem podeślę

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam "edyszyn" CD, sołdtrak, ale po co to koledze?

  OdpowiedzUsuń
 3. no właśnie nie widziałem na juczubie całego filmu żeby był, może slabo szukałem. nie chcę płyty bo droga i rzadko spotykana do kupienia, a chciałem jeno pliki mp3 co by mieć na dysku i np zrobić sobie płytkę, bo z kasety słuchać cały czas trochę uciazliwe jest

  OdpowiedzUsuń
 4. 1. Jest na jutube cały film, i inne filmy - ostatnio w hotelu, na łączu WIFI, hotelowym, nie za szybkim, oglądałem film z tego serwisu. Działą to sprawnie, jak na komputerowe oglądanie.
  2. To sobie kasetę zgraj do komputera. Nie jest to trudne. A będzie satysfakcja!, że opanowałeś zgrania z kaset do komputera. Przyda się ta umiejętność, na przyszłość.

  Jak czegoś nie wiesz, pytaj. Chętnie pomogę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak byś chciał mieć ten film w pliku to proszę.
  https://hotfile.com/dl/190461551/0d49173/Reich_2001_DVDRip_-lbk1.part1.rar.html
  https://hotfile.com/dl/190472077/4181377/Reich_2001_DVDRip_-lbk1.part2.rar.html

  OdpowiedzUsuń