wtorek, 23 lutego 2016

Czerwone Gitary- Rytm Ziemi


Czerwone Gitary z okresu całkiem rockowego.  Drugi utwór "Byłaś Mej Pamięci Wierszem" tego najlepszym przykładem. Oprócz całkiem ostrego riffu zawiera też solo perkusyjne. No jestem nadal pod wrażeniem zespołu Seweryna Krajewskiego. Utwór tytułowy to już rockowy cios pełna gębą. To zupełnie inne granie niż miałem zawsze w głowie to co kojarzyło mi się z nazwą Czerwone Gitary. No i Alibabki w chórkach. Czuję się jakby dopiero powstawała Trasa łazienkowska.


Wierzcie mi, że czasem naprawdę warto się przemóc i przesłuchać płyty, na które się kompletnie do tej pory nie miało ochoty. Gdyby tylko troszkę zmienić słodki głos Seweryna i dać mu rockowego charakteru to mielibyśmy rockowy band z prawdziwego zdarzenia. Żartuję sobie oczywiście, bo Czerwone Gitary nie muszą niczego zmieniać i takich ich pewnie ich fani kochali, a pewnie przede wszystkim za właśnie głos ich lidera. No i klasyk:Poniżej materiał prasowy co prawda o byłym członku zespołu, ale chyba pasuje. Na marginesie całkiem niezła okładka płyty, tak rzekłbym nowocześnie współczesna.
 

Rytm Ziemi


Byłaś W Mej Pamięci Wierszem 


Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości co do wartości tej muzyki to niech posłucha końcówki tej płyty- dla mnie bomba. Poproszę całą płytę w takim klimacie. 

1 komentarz:

  1. Najwyższa pora na KLAN "Nie sadźcie Rajskich Jabłoni" i na kawałki grupy ROMUALD & ROMAN. Czas przejrzeć na oczy :)

    OdpowiedzUsuń