niedziela, 6 marca 2011

Opozycja- Wszystkie moje marzenia
Kolejna bardzo dobra, równa płyta bez słabych fragmentów. Zespół Opozycja i ich  "Krew Bohaterów" - z początku lat dziewięćdziesiątych. Same dobre numery. Kolejna skatowana przeze mnie kaseta. Tą płytę znam na pamięć. I znów bardzo fajnie gada bas na tej płycie, wyraźny i bardzo go dużo... a to przecież lubię. Dla piętnastolatka teksty były dołujące i smutne i tak do dzisiaj zostało. Dzisiaj też je tak odbieram. Fajne wokale i melodie aż dziwne, że to raczej zapomniana płyta i nie trafiła do "kanonu polskiego rocka"

Z tą kasetą kojarzy mi się jeszcze taki fakt, iż próbowałem na siłę uszczęścliwić współuczniów mego liceum podczas przerw, puszczając im co smutniejsze kawałki z tej kasety przez szkolny radiowęzeł.

Gdy teraz tak pomyślę to moje działania były bezcelowe by promować Opozycję gdyż:

- "szkolny radiowęzeł", choć brzmiało to dumnie składał sie z zdezelowanych kolumn wiszących na korytarzach pamietających późnego Gierka

- takiegoż też Eltronado którego podłączony był chyba jakiś magnetofon typu "jamnik"jak więc można sie domyślać słychać nie było raczej nic

- ludzie raczej nie byli zainteresowani w czasie przerw taką muzyką.

Pamiętam natomiast, że ja sie wtedy dobrze bawiłem spędzając każda przerwę w kantorku...


"Krew Bohaterów"- czy jest edycja CD gdzieś dostępna? Nie mam tej płyty... Może kiedyś cudem ją gdzieś znajdę. Znów warto by jeszcze kilka utworów tutaj przedstawić, oprócz tego:

4 komentarze:

 1. zapomniałem dodać, że fajna okładka taka stalinowska, Bronek Talar- 300 % normy

  OdpowiedzUsuń
 2. Trochę czasu minęło od tego posta ale cóż to. Szukam jednego kawałka. Od wielu już lat. Dzisiaj - eureka - uświadomiłem sobie, że to musiała być Opozycja, ale... chyba jednak nie. Kojarzysz może, kawałek, w którym w refrenie śpiewają "Ścianyyy..." i coś tam dalej. Oczywiście nie pamiętam. Jestem bankowo przekonany, że to opozycja albo inny zespół Krzywego, bo dam sobie rękę uciąć, że w teledysku (widziałem go lata temu w Luzie) śpiewał właśnie Krzywy... Jesteś w stanie mi pomóc?

  OdpowiedzUsuń
 3. przesłucham tej płyty- kasety jesli będzie coś takiego w refrenie dam ci znać, lubie takie zagadki, chociaż wskazówek mało :)

  OdpowiedzUsuń
 4. przesłuchałem kasetę Krew Bohaterów dwa razy i nie padaja tam takie słowa w refrenie. Może to jest na płycie następnej przesłucham niedługo dam znać

  OdpowiedzUsuń