środa, 4 maja 2011

Krystyna Prońko- Deszcz w Cisnej


Po takie klimaty siegnąłem całkiem niedawno, po prostu chciałem poznać coś nowego. Gdzie są nowe polskie rockowe zespoły! Czy żeby znaleźć coś wartościowego muszę grzebać w archiwaliach polskiej muzyki rozrywkowej? (nie przeszkadza mi to, ale brak mi dreszczy wywołanych przez muzykę, gdy słucham nowych polskich rzeczy)

Przyczynił się do tego również renesans płyty winylowej do której wróciłem po latach. To spowodowało, że odkryłem ten utwór. (kurczę jeszcze trochę i zacznę słuchać Krystyny Giżowskiej, Ireny Santor i Haliny Frąckowiak!)  Podobno to hit jakiś wielki jest, lecz przyznam się, że nie znałem tego wcześniej. Lecz od kiedy usłyszałem ten utwór to zakochałem się w nim. Smakowicie zagrany i zaaranżowany kawałek. Cieplutkie brzmienie, klimacik, aż chce się jechać autem w deszczu.

(zdjęcie przedstawia lusterko wsteczne od strony pasażera w samochodzie krajowej produkcji marki FSO Polonez, pojemność 1600, po ulewie z roku około 2002)


Reszta płyty nie robi już na mnie takiego wrażenia jak ten utwór, choć jako muzyka tła jak najbardziej, może sobie lecieć. Muszę posłuchać sobie też inne jej płyty.

Nie byłem nigdy w Cisnej. To chyba jest jej centrum.


Krystyna Prońko wielką polską wokalistką jest. Jest jeszcze parę jej hitów, o których warto napisać. I tak zapewne zrobię.

A na gitarze gra tu podobno Wojtek Waglewski z Voo Voo. Wyczytałem to w necie. Super efekt gitarowy wah- wah- uwielbiam

Krystyna:

3 komentarze:

  1. A słowa do tego utworu napisał Pan Bogdan "Autobiografia" Olewicz, ten sam. ;-)
    Waglewski gra tylko w jednym utworze, z deka przydługim ;-)
    Jest na tej płycie utwór "Modlitwa o miłość prawdziwą" Prawdziwa perła, użyty tu Hammond to klasyka tematu. Do posłuchania w tej wersji, tylko z tego winyla. Żeby było ciekawiej, z wielu płyt winylowych które artystka nagrała, tylko jedna doczekała się wznowienia na CD. Niestety.

    OdpowiedzUsuń
  2. nie wiedziałem, że nie ma tego na CD. Co za kraj.

    OdpowiedzUsuń