czwartek, 5 maja 2011

Something Like Elvis- Cardiac


Miałem straszny odpał na ta płytę. Słuchałem jej długimi tygodniami i praktycznie nie wyciągałem jej z odtwarzacza. Nadal nie mogę się nadziwić, że to polski band. Muzyka troszkę trudniejsza ale strasznie wciągająca i uzależniająca. Praktycznie całość broni się znakomicie. Najlepiej słuchać jej w całości. Niby nic specjalnego, a nie idzie się od tej płyty uwolnić. Lubię takie niejednoznaczne i wciągające płyty. Dużo przestrzeni, więcej muzyki niż wokalu. Dużo klawiszy ale takich w idealnych proporcjach. Grają wtedy kiedy mają. Po prostu smakołyk. 


Zespół już nie istnieje, ale jego członkowie działają w kilku znanych zespołach. (znanych to nieźle brzmi) "Cigarette Smoke Phantom"  to trzecia ich płyta, najbardziej wyciszona i wygładzona brzmieniowo. Wcześniejsze były bardziej czadowe, riffowe, a elementem dodatkowo wyróżniającym zespół był akordeon, który praktycznie był w każdym utworze, gdzie grał z gitarami riffy. Tutaj, na tej płycie akordeon pojawia się w ilościach śladowych.
Hm, wiem że pisać o muzyce to jak tańczyć o architekturze ale jak mam to opisać? Tak, gitarowa ściana dźwięku i akordeon. Robiło i robi to nadal ogromne wrażenie. Do tych wcześniejszych płyt wrócę.powyżej bohater zespołu

Ciężko wybrać mi jeden numer do zaprezentowania, wszystkie są bardzo dobre. Jutro pewnie będę żałował, że wybrałem ten a nie inny.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz