sobota, 4 czerwca 2011

Budzy I Trupia Czaszka- Terminy


Megaciekawy projekt Tomka Budzyńskiego. Wiersze czy właściwie jak w tytule płyty uwagi Józefa Baki na czadowo. To lubię. Niesamowicie mądry przekaz słowny podany w formie jaką najbardziej lubię czyli na czadowo. Każdy numer to killer. Co prawda w całości przesłuchanie płyty lekko mnie nuży bo praktycznie każdy kawałek w podobnym klimacie zagrany ale od czasu do czasu kilka singli sobie z niej wykroić to czysta przyjemność. Absolutnie się nie nudzi. Treściwie i na temat. Czyli trzy akordy darcie mordy.

akord a- mol


darcie mordy


Naprawdę dobre krótkie formy czadowe na gitarę, bas perkę i wokal. Tomek Budzyński w jednym z lepszych swych wydań. Takiego go lubię, mimo jego "skrzywionego" podejścia do religii.


Józef Baka, SJ, herbu Masalski Książę III (ur. 18 marca 1707 lub 1706, zm. 2 czerwca 1780 w Warszawie) – polski poeta późnego baroku, jezuita, misjonarz, kaznodzieja, panegirysta i hagiograf. Podobno żadna jego podobizna się nie zachowała.


Wybrałem najdłuższy utwór na płycie, bo średnio wszystkie utwory trwaja około dwóch minut, a ten jest dłuższy ale ta rozpierducha od 2 minuty i ok 22 sekundy jest przecudna.

Terminy

1 komentarz:

  1. Fakt. Płyta, która kopie. Mam tylko nadzieję że Trupia Czaszka to nie był jednorazowy wyskok Budzego. Szkoda potencjału. Zwłaszcza, że Pan Tomasz to także coraz lepszy basista :) Warstwy słownej też nie powinno zabraknąć - nawet jeśli wyczerpie się Baka zostaną jeszcze Morsztyn, Naborowski i Potocki.

    OdpowiedzUsuń