czwartek, 23 czerwca 2011

Chłopcy z placu broni- Krzyż


Płyta "Krzyż", utwór " Krzyż". Wszystkie utwory na tej płycie są dobre, choć tytułowy do dzisiaj największe wrażenie na mnie robił i robi nadal. Najlepszy tekst, w miarę alternatywny pomysł na kawałek, taki rockowy, pulsujący. Ma w sobie to coś. Może powinienem napisać, że to chyba najbardziej ambitny muzycznie utwór Chłopców.W końcu na tej płycie pozostała większość materiału to piosenki o miłości. I najbardziej cukierowy i przesłodzony utwór " Kocham Cię" został ich największym hitem tego wydawnictwa. Wolę ich jednak w żywszych kawałkach. Po tej płycie już nie podobało mi się to co Boguś Łyszkiewicz z ekipą nagrywali, bo poszli w stronę właśnie takich słodkich ballad miłosnych. A ja już byłem młodym, gniewnym i potrzebowałem czadu.

Ale do tej kasety ma ogromny sentyment.
I znów reedycja ma dziwną zmienioną okładkę w stosunku do oryginału


Recenzja z Tylko Rocka


Krzyż

3 komentarze:

 1. Pierwsza ich płyta kasuje wszystko co potem nagrali. Nie, żeby to były płyty złe, ale są wtórne, cieszą tylko niektóre piosenki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolega wszystko co tu pisze, to tylko dla siebie pisze, czy też dla innych. Jak tylko dla siebie, to nie na czym dyskutować, szanuję taki pomysł.
  Jak również dla innych to wypada, odpowiadać komentarze.

  OdpowiedzUsuń
 3. juz jestem jestem przecież !!!! :) Zgadza się jedynka zabija

  OdpowiedzUsuń