środa, 29 czerwca 2011

Voo Voo- Gdy będę miał 65


Wiem, pisałem już wielokrotnie, że nie lubię Voo Voo. Bo nie lubię. Ale staram się być obiektywny i jeśli jakiś kawałek mi robi to o nim piszę. Mieszkałem u kolegi w P i pewnej nocy zostałem sam w chacie i przesłuchałem już wszystko co miałem zabrane z domu, bo zawsze sobie przywoziłem całą torbę kaset na cały tydzień studiowania i tak każdego tygodnia. Czasami zabierałem więcej kaset niż ciuchów.

Chwyciłem kasetę Voo Voo, nie spodziewając się raczej niczego dobrego. A tu noc, spokój, skupienie, swiatła blokowiska i te dźwięki. Ta muza przeszła przeze mnie. Co za czasy. Teraz już tak nie mam.


to jest to osiedleTen kawałek za to mnie rozwala. Elegancka hendriksowska gitara, rozjechane riffy i solówy, i ten tekst. Chyba się starzeje, bo genialnie ten numer w warstwie tekstowej oddaje stan mego ducha. Ta świadomość uciekającego czasu i nieuchronność starości jest okropna. Nie mogę się od tego ostatnio uwolnić.

Waglewski wielkim artystą jest, chociaż nie wszystkie jego wcielenia mi pasują (np. z Maleńczukiem, z synami) a wiele jest dla mnie ważnych ( I Ching, uczestniczenie jako gitarzysta w wielu projektach bardziej lub mniej znanych, producent kilku płyt). Oj czuję, że R. będzie zadowolony z tego, że ten numer tu się pojawił.A wracając do utworu "Gdy będę miał 65" muszę stwierdzić, że to znów kawałek z cyklu "ścieżka dźwiękowa do mego życia".


w tej okolicy mieszkałem z RI podkreślę jeszcze raz gitara w tym kawałku jest genialna, na pierwszym planie, uwielbiam takie granie.

Soundtrack to my life part IV:


nawet nie wiedziałem , że jest klip do tego

4 komentarze:

 1. o kurde - musze się przyznać, że wówó do tej pory kojarzyło mnie się z takim "ło bi jabi je"-uważałem że są ważną kapela w polskiej muzyce ale sam z siebie po nich nie sięgałem bo zraziłem się tym własnie łobijabijeniem - ale ten kawałek to genialna sprawa - muszę płytę Zapłacono jak i inne odszukać i przesłuchać może coś podobnego na niej bedzie a moze pan R skoro się zna coś podpowie abym po omacku nie szukał

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja najbardziej lubię, choć to inne trochę granie, ich płyty:

  Voo Voo
  Sno-powiązałka
  Zespół Gitar Elektrycznych

  OdpowiedzUsuń
 3. I oczywiście dwie ich płyty z serii
  małe voo voo

  OdpowiedzUsuń
 4. małe voo voo musze sobie przypomniec może moim dzieciakom się spodoba

  OdpowiedzUsuń