wtorek, 13 grudnia 2011

Kult- 45-89


Absolutnie nie chciałem dzisiaj się wypowiadać, bo staram się być dosyć daleko od polityki, ale dosyć często satję na różnych barykadach i walczęz różnymi wrogami. Przed chwilą skończył się w telewizji film pt. "Ostatni prom" i się zaczęło (w mojej głowie). A specjalnie unikałem dzisiaj środków masowego przekazu, by mnie nie sprowokowano. Niby jestem za młody, żeby odczuć na własnej skórze ten stan wojenny, a za stary, żeby kompletnie nic nie kumać z tamtych chwil. Długo (kilkanaście lat) nie wiedziałem sam co o tym sądzić. Dzisiaj wiem. I używając słów Kazika, z innej co prawda płyty zacytuję

"Coście skurwysyny uczyniły z tą krainą..."

I tyle w temacie. A na marginesie, to ta płyta generalnie mi się podoba, może nie padam na kolana przed nią, ale wrócę do niej napewno przy okazji innego kawałka. A myślałem, że ten tytułowy numer się tu nie znajdzie nigdy.


bardzo fajny klip i świetny kawałek ze wstawkami naszych przywódców. Na dzisiaj jak znalazł

poniżej transporter SKOT- jako były modelarz zawsze chciałem go sobie zbudować-skleić, ale komuna nie dała mi możliwości posiadania wycinanki kartonowej tego modelu!

1 komentarz:

  1. Też obejrzałem "Ostatni prom" i teraz siedzę w słuchawkach zapodając sobie "39/89 -Zrozumieć Polskę" LUC-a. Płyta jak najbardziej na tą okazję.

    OdpowiedzUsuń