wtorek, 26 lipca 2011

Hot Water- Co mi zrobiłaś kobieto


To jeden z ważniejszych dla mnie polskich zespołów. Nie jestem w stanie policzyć ile razy przesłuchałem tej kasety. Ile razy jej słuchałem jak było mi źle i ile razy słuchałem jej jak było mi dobrze. Ta płyta jest ze mną zawsze. Na dobre i na złe. Idealne proporcje utworów smutnych, rozmarzonych i kawałków czadowych, wesołych. Przecudny zmęczony zachrypniety głos wokalisty, genialne gitary. Rasowe sola gitarowe. Feeling, luz, świetna dykcja, angielski, jak dla mnie klasa światowa. Teksty to osobna kategoria. R. i P. moga tylko potwierdzić, że w tekstach każdy z nas odnajduje siebie. Znów te okropne kobiety. Co one z nas i z nami robią. I tylko alkohol koił zawsze rany i cierpienie. Męska muzyka grana przez facetów i dla facetów. Idealna muza na męskie pogaduchy o życiu przy piwie i fajkach.


Każdy utwór to dla mnie kawałek życia, najczęściej słuchana przeze mnie kaseta na studiach, przy niej zaliczałem egazminy łatwe i te trudne. Byłem tez na ich koncercie w poznańskiej Arenie i tyle. Dwie ich płyty pierwsze to dla mnie muzyka na bezludną wyspę. I przez tyle lat nic się nie zmieniło. Muza dalej  mnie kręci a teksty aktualne. Kolejna polska płyta, która na prawdę bardzo dobrze brzmi i została dobrze wyprodukowana, wszytsko słychać jak nalezy, czysto, selektywnie. No i kaseta brzmi rewelacyjnie mimo kilkuset przesłuchań jakość dźwięku jest na prawdę bardzo dobra.


Stary Tylko Rock:Płyta kompaktowa "Wolne od świąt" mimo mych usilnych poszukiwań na allegro nie do zdobycia. Może kiedyś uda mi się ją trafić gdzieś. Na początku lat dziewięćdziesiątych dane było mi ich ujrzeć na koncercie w Arenie i stąd ich poznałem i od tego momentu moja miłośc do nich trwa do dzisiaj. Świetny blues rock po prostu.Nie mogłem wybrać innego ich utworu z tej płyty, mimo iż każdy to dla mnie perełka. Każdy to wspomnienie, wydarzenie, sytuacja i teraz mam dylemat czy wrzucić linki do wszystkich utworów w tym poście, czy może robić osobny post dla każdego numeru. Czy ten utwór jest reprezentatywny dla całości?  

Co mi zrobiłaś kobieto5 komentarzy:

 1. Znam, mam tylko kasetę "Hot Water"
  Chętnie bym poznał "Wolne od Świąt"
  Zgraj tą kasetę.. i podeślij na:
  http://polskiecd.eu/
  Wiem, że kilka osób baaardzo by się ucieszyło.

  OdpowiedzUsuń
 2. umiem tylko zrobic mp3 niestety

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak więc ja poproszę o mp3 całości bo nie miałem okazji zapoznać się z tym materiałem

  OdpowiedzUsuń
 4. postaram się umieścić płytkę dzisiaj wieczorem a najpóźniej w dniu jutrzejszym.

  OdpowiedzUsuń
 5. http://www.mediafire.com/?zgx0l50kcpu694s

  proszę bardzo

  OdpowiedzUsuń