poniedziałek, 4 lipca 2011

Roan- Chodźmy tam gdzie jest ogień


W niecyklicznym cyklu: zespoły jednej płyty dzisiaj Roan. Do dzisiaj nie udało mi się dorwać ani płyty ani kasety „Ogień”. Przegrałem sobie jedynie ją kiedyś od kolegi D. i zasłuchiwałem się długimi godzinami, dniami i miesiącami.  Świetna rzecz, takie trochę „armiowate” w założeniu jeśli można takiego zwrotu użyć,  chociaż brak tej potęgi i "brylewszczyzny" w brzmieniu no i dużo regałowych wstawek. To mi się podoba kilka czadów i potem kawałek na wyciszenie w fajnych bujanych rytmach. Wokalista z niskim głosem, może jakimś ogromnym głosem nie dysponował ale do takiej  muzyki pasował.

Tu byłem i ich chyba słyszałem, chociaż po tylu latach nie pamietam ich występu szczerze mówiąc


dane osobowe zastrzeżone


Z tego co widzę w sieci raczej nikt nie pamięta o tej płycie. Bo zespół po tej płycie totalnie zmienił swój światopogląd i został wyznawcą kultu pieniądza i chciał się sprzedać za każdą cenę. I mu się to udało. Zaczął nagrywać jakieś popowe smary w stylu przebojów na eurowizję lub w styl późnego Ich troje, bo inaczej nie mogę tego określić .

Gdzieś w tivi latał numer coś że pada śnieg albo inny świąteczny smar. Po prostu mi ręce opadły jak te wypociny miałem nieszczęście słyszeć. Jak można się tak zmienić. Skoro odcięli się od rocka to mogli chociaż nazwę zmienić, żeby mi teraz nie było wstyd przyznawać się że słucham zespołu Roan. Teraz zespół Roan podbija chiński rynek wraz z Bayer Full- nie wierzycie – spójrzcie w googlarkę.

Żałosne

Roan- Eurowizja


China Tour 2011


Cóż za piękna droga kariery od Jarocina do Szanghaju. Niejeden zespół im tego zazdrości.
Kazik rzekł: "Nie ma litości dla...."
I ja też nie mam

A ich pierwsza płyta na prawdę mi się podoba

Na marginesie zauważyłem, że czy to polski czy to zagraniczny zespół słowo "ogień" w tytule pojawia się bardzo często. Ciekawe dlaczego? Kilka przykładów:


Ira- Ogień
Hey- Fire
Mira Kubasińska- Wielki Ogień
Robert Gawliński- Ogień i wiatr
Arthur Brown- Fire
Free- Fire And Water
Jimi Hendrix- Fire
moja "ulubienica" Patrycja Markowska- Ogień
Maciej Balcar- Ogień i woda
Coma- Ciesza i ogień
Daab- Serce jak ogień

i wiele wiele innych

2 komentarze:

  1. Jestem szczęśliwym posiadaczem płyty ROAN - OGIEŃ i faktycznie płyta jest bardzo fajna.

    OdpowiedzUsuń